GalNet RADIO

22.09.3303

Plotki na temat ataku Obcych

Nawiązując do informacji o zniszczeniu federalnego konwoju przez Thargoidów w systemie Pleiades Sector IR-W D1-55, porucznik Jarah Kael z Federalnej Marynarki Wojennej odniósł się do informacji że Obcy mogli zaatakować w obronie własnej.

"Jest dużo spekulacji o tym, że atak Thargoidów był aktem samoobrony, ale prawda jest całkowicie odmienna"
"Prawdą jest, że statki Thargoidów zazwyczaj skanują jednostki ludzkie i na tym poprzestają. Rozumiem więc skąd mogły się wziąć te błędne wnioski, ale zapewniam że tego typu myślenie jest bardzo dalekie od prawdy. Dane odzyskane z czarnych skrzynek Farraguta odzyskanych z IR-W D1-55, dowodzą bez cienia jakichkolwiek wątpliwości, że atak był nie sprowokowany i został zainicjowany przez Obcych. Wszelkie inne sugestie godzą w pamięć tych, którzy utracili życie w tej tragedii.

Rzecznik Aegis, stowarzyszenia koordynującego badania nad Thargoidami, potwierdził prawdziwość oświadczenia porucznika Kael:

"W celu zrozumienia motywów Thargoidów oraz poznania ich zdolności wojskowych analizowaliśmy dane z miejsca ataku. Chociaż nie mogę jeszcze ujawnić wyników tej analizy, mogę potwierdzić, że konwój nie sprowokował w żaden sposób wrogich działań a został zaatakowany przez wiele jednostek Thargoidów ".