GalNet RADIO

29.09.3302

Misja Społecznościowa: Pomoc dla uchodźców z Mu Koji

Na początku tego miesiąca, system Mu Koji został wciągnięty w trwający konflikt pomiędzy Imperium a Federacją. Zawierucha wojeną objęła układ w związku z działaniami obu supermocarstw, które próbowały ograniczyć wpływy rywalizujących sił wywiadowczych.

Pomimo że walka ta trwała tylko kilka dni spowodowały duże straty towarzyszące. Tysiące cywilów odczuło skutki walk i zostały zmuszone do relokacji. Władze systemowe zareagowały na ten exodus i ustanowiły ośrodek dla uchodźców na stacji Bujold Enterprise. Niestety, bez pomocy z zewnątrz nie są w stanie zapewnić potrzebnych środków medycznych oraz środków ochronnych.

W związku z tym ugrupowanie Kalana Independents podjęła się koordynacji akcji humanitarnej. Frakcja ogłosiła otwarte zlecenie na dostawy podstawowych leków i osobistych schronów ewakuacyjnych. Wszyscy piloci, którzy podejmą się dostarczania potrzebnych towarów zostaną odpowiednio wynagrodzeni.

Akcja rozpoczyna się 29 września 3302 i będzie trwać przez tydzień. Jeśli ostateczne cele zostaną osiągnięte wcześniej niż planowano, kampania zostanie natychmiast zakończona.