GalNet RADIO

30.09.3302

Relikt z Marsa

Niedawne odnalezienie tajemniczych szczątków w Mgławicy Plejad obudziło zainteresowanie tzw. Reliktem z Marsa, obiektem odkrytym pod powierzchnią czerwonej planety ponad tysiąc lat temu.

O obiekcie tym  poza faktem że został odkryty w 2280 r. niewiele wiadomo. Jedyne i w dodatku mało wiarygodne informacje jakie można znaleźć dotyczą wielkości przedmiotu: kilka centymetrów kwadratowych.W związku z brakiem jakichkolwiek potwierdzonych danych w sferze publicznej niektórzy wątpią w sam fakt istnienia tego tajemniczego znaleziska. Istnienie reliktu oraz jego odkrycie zdają sie potwierdzać dokumenty federalne które wyciekły do sieci. Wynika z nich że obiekt ten i wszystko co z nim związane został całkowicie utajniony przez rząd federalny na krótko po jego odkryciu.

Odkrycie Nieznanych Artefaktów, Sond oraz tajemniczego wraku w systemie Pleiades Sector AB-W B2-4 było przyczyną dla wielu osób by powrócić do tematu Reliktu i jego miejsca pochodzenia. Oczywiście, niektórzy spekulują, że może to być artefakt Thargoidów. Niestety dostęp do znaleziska z Marsa jest całkowicie zastrzeżony, i teoria ta nie może być ani udowodniona, ani obalona.

Tylko jedno jest pewne - dopóki rząd federalny nie zdecyduje się udostępnić danych do informacji publicznej, możemy tylko spekulować.