GalNet RADIO

15.04.3302

Czy Imperium stoi za katastrofą liniowca Starship One?

Napięcie między Federacją a Imperium prawdopodobnie wzrośnie po ostatnim oświadczeniu polityka Federacji Jacoba Harrisa. W oświadczeniu złożonym do Federal Times Harris twierdzi, że katastrofa Starship One nie była bynajmniej jak powszechnie mniemano wynikiem mechanicznej usterki ale celowym sabotażem dokonanym przez agentów Imperium.

"Nie mogę ujawniać moich źródeł w trosce o ich bezpieczeństwo," powiedział Harris, "ale zapewniam wszystkich, że ta informacja jest w 100% wiarygodna. Starship One był zniszczony przez Imperium w celu zachwiania podstawą władzy Federacji. Coś co nawet przez Oficjalną federacyjną komisję zostało uznane za wypadek z całą pewnością nim nie było."

Oficjalne agencje Imperuisz szybko potępiły oświadczenie Harrisa, wskazując zarówno na brak dowodów i niechęć do podania źródła tych "rewelacji". Wśród osób bardzo sceptycznie oceniających te informacje jest senator Zemina Torval:

"To nic więcej niż niepotwierdzone plotki," powiedziała pani Senator, "i jest wysoce nieodpowiedzialne ze strony Jacoba Harrisa ich rozpowszechnianie. Imperium nigdy nie postąpiło by w ten sposób, i biorąc pod uwagę wcześniejsze przypadki prób wzniecania paniki przez Harrisa, tylko głupiec mógłby  mu uwierzyć."

Federacja jednak wydawała się mniej gorliwa w uznaniu całej sprawy za zwykłą plotkę, ale oświadczenie złożone przez Prezydent Cieni Felicję Winters wskazywało, że niekoniecznie wierzą w to co mówi Harris.

"Te plotki są bardzo niepokojące, ale nie możemy przyjmować takich oświadczeń na wiarę. Jacob Harris przedstawił bardzo poważne oskarżenie i na nim leży odpowiedzialność za udowodnienie swoich słów"