GalNet RADIO

04.03.3302

Raport z działalności mocarstw

Ostatni tydzień to ogromny sukces dla Federacji. Floty pod kontrolą Prezydenta Zacharego Hudsona włożyły ogromny wysiłek w zdobycie systemów Adan, Carpaka, Concantae oraz LPN 229, z powodzeniem ustanawiając półtrwałą obecność we wszystkich systemach oprócz Adan. Prezydent Cieni Felicia Winters nareszcie pozyskała popleczników w Amuzgo, systemie w którego łaski wkradała się już od dawna, niestety jej próba uzyskania wsparcia w spornym systemie DR Crucis nie powiodła się.

Imperium poniosło szereg porażek w tym tygodniu, wynikających głównie ze zwiększonej obecności Federacji w systemach Carpaka, Concantae, LPM 229 oraz Amuzgo. Wpływy Cesarz Arissy Lavigny-Duval zmalały w dziesiątkach systemów pod wpływem federalnej ekspansji. Kampanie promocyjne księżniczki Aisling Duval w systemach Chnumar oraz Madngela nie przyciągnęły więcej zwolenników jej sprawy, a system Conii wycofał swoje poparcie. Senator Zemina Torval skupiła się na ochronie swoich dotychczasowych inwestycji i nie wzbogaciła się o nowe. Floty Senatora Dentona Patreusa zostały odparte w systemach Neali oraz HIP 116377, natomiast ustanowiły obecność w HIP 2239

Premier Edmund Mahon poprowadził Sojusz przez ten tydzień w relatywnym spokoju. Po tym jak spór w systemie DR Crucis został rozwiązany, negocjatorzy Sojuszu czynią pierwsze kroki ku podpisaniu umowy handlowej z tymże systemem.

Nabycie wartościowego systemu Polecteri przez Korporację Syriusz, prowadzoną przez Dyrektora Generalnego Li Yong-Rui'a, było głównym punktem aktywności niezależnych w tym tygodniu. Zuchwała próba obalenia władzy systemu LTT 874 ze strony Kumo Crew Archona Delaine'a została odparta przez Imperialną Flotę, lecz poziom przestępczości w systemie pozostał wysoki. Utopia Pranava Antala skupiła się na ustanowieniu wpływów w systemach Sukree i Yemotepa, które są obecnie miejscem gwałtownych protestów wywołanych przez utopijnych agitatorów.