GalNet RADIO

03.03.3302

Lave Radio prosi o Krwawe Kryształy


Lave Radio Network rozpoczęła kampanię budowy nowego przekaźnika w systemie Diso. John Stabler, szef operacji w Lave Station, powiedział:

"Podczas przeprowadzania standardowej kontroli technicznej odkryliśmy, że nasz międzygwiezdny nadajnik został uszkodzony. Całkowicie uszkodzony. Wydaje się, że większość komponentów została rozkradziona przez szabrowników, albo pobrana do domu przez pracowników, albo coś takiego."

"Niestety nie możemy pozwolić sobie na nieruchomość w systemie Lave" wyjaśnia komandor Jarvis, szef działu rozrywkowego w Lave Radio Network. "To wspaniale, że system Lave jest wolny od dyktatury w dzisiejszych czasach, ale teren był niegdyś dużo łatwiej dostępny. Teraz handlarze i inwestorzy trzymają łapę na najlepszych terenach. Tak czy inaczej, w związku z tym jesteśmy bardzo zadowoleni z umacniania relacji z ... ehhh ... systemem Diso."

System międzygwiezdnych nadajników Lave Radio używa potężnych koncentrujących kryształów znalezionych jedynie w systemie Cherbones. Te krwawe kryształy (blood crystals) są niezwykle rzadkie a wydobywa się je w bardzo niebezpiecznych warunkach. Drugi technik Lave Radio - były pracownik Urzędu Górniczego w Cherbones - czule wspominał swoje pierwsze zadanie:

"To były szczęśliwe dni. Zdarzało się sporo kontuzji, ale jaka robota nie jest niebezpieczna? Znaczy - wszystko jest niebezpieczne w kosmosie: suwnice, laboratoria zoologiczne, śluzy, automaty z napojami... wszystko."

Lave Radio Network poprosiła galaktyczną społeczność o dostawy tak wielu krwawych kryształów jak to możliwe do Lave Station w systemie Lave do budowy nowego przekaźnika. Kampania rozpocznie się 3 marca 3302r. i potrwa przez tydzień. Jeśli ostateczny cel osiągnięty zostanie wcześniej, kampania zakończy się przed czasem.