GalNet RADIO

05.03.3302

Profesor Ishmael Palin odnaleziony!


W ubiegłym tygodniu, system Orulas był miejscem operacji bojowej zorganizowanej w celu eliminacji Gangu Niebieskiej Dłoni, bezwględnej organizacji przestępczej. Jednym z celów przedsięwzięcia było odzyskanie kapsuł ratunkowych transportowanych przez kryminalistów. Dzieki dzielnym pilotom, którzy wsparli inicjatywę, zadanie zakończyło się sukcesem a odzyskane kapsuły zostały dostarczone do Wilkes Orbital.


Podczas gdy personel stacji Wilkes Orbital kontynuuje identyfikację ludzi z kapsuł, władze portu wydały zaskakujące oświadczenie: wśród osób uratowanych podczas operacji odnaleziono profesora Ishmaela Palina i jego zespół badawczy.

"Byliśmy w szoku po odnalezieniu profesora i jego kolegów" powiedział gubernator Lawrence, główny administrator WIlkes Orbital, "ale także szczęśliwi. Jest w tej chwili osłabiony, ale jesteśmy pewni że wróci do pełni zdrowia."

W międzyczasie Rose Trebak, weterankę wojskową która zainicjowała operącję przeciw Gangowi Niebieskiej Dłoni, zapytano jak profesor Palin mógł wylądować porwany przez przestępców:

"Niebieska Dłon to oportuniści, więc trudno sobie ich wyobrazić jak śledzą i porywają Palina. Domyślam się, że kupili kapsłę z profesorem od kogoś innego, prawdopodobnie nawet nie wiedząc kto jest wewnątrz. Mam nadzieję, że profesor będzie w stanie powiedzieć nam więcej gdy wróci do zdrowia."