GalNet RADIO

19.03.3302

Nowy Farragut zmartwieniem Imperium


W ubiegłym tygodniu Prezydent Zachary Hudson ogłosił plany budowy nowego krążownika klasy Farragut , montaż będzie miał miejsce w stoczni w systemie Beta Hydri. Produkcja statku została podjęta w związku z procesem restrukturyzacji Marynarki Federacji w ramach której ma zostać powołana nowa jednostka - Marynarka Ludowa. Jedno z naszych akredytowanych źródeł w Federacji przesłało nam informację o przeznaczeniu nowego okrętu:
"krążownik ten będzie pełnił znaczącą rolę w Marynarce Federalnej, m.in. jego obecność wzmocni ochronę naszych granic i znacznie zwiększy możliwości naszych sił zbrojnych".

Imperium w żaden sposób oficjalnie nie zareagowało na tę informację, ale nasze wysoko postawione w hierarchii imperialnej anonimowe źródło ujawniło, że admirał Denton Patreus wyraził swoje zaniepokojenie w związku z tą inicjatywą Marynarki Federacji. W anonimowym komunikacie jaki przedostał się do wielu kanałów medialnych można przeczytać że:
"Budowa jakiegokolwiek nowego statku,  nawet okrętu tak potężnej klasy jaką jest Farragut, nie jest powodem do niepokoju. Ale mamy powody, aby sądzić, że Federacja podjęła plany by w przeciągu najbliższych miesięcy znacznie zwiększyć potencjał bojowy swojej marynarki, i to oczywiście martwi admirała Petraeus'a. Jeżeli Federacja rzeczywiście rozpoczęła szeroko zakrojoną kampanię fortyfikacji wojskowych, jest wielce prawdopodobne, że Imperium odpowiednio na to zareaguje. "