GalNet RADIO

18.03.3302

Raport z działalności mocarstw

Federacja ostatnimi czasy doświadcza poważnych niedoborów zasobów, których przyczyną w dużej mierze są działania Prezydenta Hudson'a  oraz  lidera opozycji: Felicii Winters.
Prezydent Hudson w zeszłym tygodniu wydał rozkaz odwołujący flotę federalną ze stacjonowania w systemach Allawa i HIP 24046. Jeżeli problemy zaopatrzeniowe nie zostaną rozwiązane w nadchodzącym tygodniu, Prezydent Hudson może zostać zmuszony do opuszczenia kolejnych układów m.in. Li Jungu, AF Leporis i Korovii.
W podobnej sytuacji znajduje się Prezydent Gabinetu Cieni, w związku z problemami logistycznymi Winters może nie być w stanie utrzymać kontroli w HIP 38747.

W mijającym tygodniu w kilkunastu ważnych imperialnych systemach trwały dosyć agresywne rozgrywki polityczne. 
Cesarz Arissa Lavigny-Duval rozmieściła w celach stabilizacyjnych siły zbrojne Shield of Justice w układach: Acokwang, Ao Kax i Hrun. 
Senator Zemina Torval uszczupliła znacząco swoje zasoby przeznaczając znaczne środki by sfinalizować zakup infrastruktury w ważnym gospodarczo systemie Gacrux. 
Natomiast kampania księżniczki Aisling Duval w ostatnim tygodniu została dosyć mocno spowolniona. Regres ten był spowodowany wystąpienie z jej dominium aż sześciu ważnych systemów: Mula Wendes, Nyalayan, HIP 95256, HIP 105391, HIP 3603 i Blod. 
Admirał Floty - Senator Denton Patreus skierował swoje siły do układów: Anganaha i HIP 116045, gdzie obecnie broni interesów Imperium.

Premier Edmund Mahon złożył swój podpis pod ostatnio negocjowaną umową handlową z przedstawicielami systemu Ross 842. Obecnie Sojusz prowadzi rozmowy stowarzyszeniowe z czterema kolejnymi systemami: Aranbarahun Fedmich, HR 6328, i Ross 151. Gdy zostaną one pozytywnie zakończone, Sojusz będzie mógł pochwalić kontrolą nad się siecią handlową w 95 układach gwiezdnych.

Najwyraźniejszym punktem w zeszłotygodniowych działaniach niezależnych mocarstw było poszerzenie wpływów Utopii. 
Działania podjęte przez   Simguru Pranav'a Antal'a, doprowadziły do przyjęcia oświecenia przez systemy: Brynhilo i Har Itariu. 
Prezes Li Yong-Rui nie był w stanie w tym okresie dołączyć pod swoje rządy żadnego nowego systemu, ale umowa z władzami układu V780 Tauri jest na bardzo zaawansowanym etapie i zapewne zostanie sfinalizowana w przyszłym tygodniu. 
Władca Piratów, Archon Delaine w tym tygodniu próbował bezskutecznie obalić rząd w systemie Latugara. Jednocześnie odnotowano znaczny spadek działań wspierających powstania u niezadowolonych ze swoich władz mieszkańców. Statystyki sił policyjnych wskazują natomiast wzrost działalność przestępcza w systemach graniczących z sektorem Pegasi.