GalNet RADIO

04.02.3302

Imperium odbierze Facece

Przed dwoma tygodniami jeden z klejnotów Imperium system Facece został przejęty przez niezależną frakcję znaną jako Allied Facece Order. Fala szoku przeszła przez Imperium, wielu pytało jak to możliwe, że tak mała frakcja zdołała przejąć drugi z najważniejszych systemów w przestrzeni Imperium. Konsternację obywateli Imperium powiększał jeszcze fakt, że Imperium zdawało się nie przykładać do tego wydarzenia specjalnej wagi. Wielu kierowało swoje niezadowolenie w kierunku Kanclerza Andersa Blaine, który do niedawna był głównym zarządcą systemu.

Colm Tornquist, redaktor Herolda Imperium oddał poglądy wielu z nich pytając: "Na co czeka Kanclerz Anders Blaine? Każdy mijający dzień to kolejny dzień dla mieszkańców Facece pod bezwzględną dyktaturą Allied Facece Order. Musimy coś zrobić!" Prawie natychmiast po opublikowaniu tego artykułu, Kanclerz Blaine ogłosił plany odbicia systemu Facece:

"Chciałbym przeprosić za coś co niektórzy odebrali jako brak gotowości do działania. Wiem, że obywatele Imperium chcą, aby Ci oportuniści zostali jak najszybciej usunięci z naszej przestrzeni, ale musieliśmy zaplanować to z dużą ostrożnością, aby jak najmniej narazić mieszkańców Facece. Teraz etap planowania jest zakończony i porządek zostanie wkrótce przywrócony. Wzywam mieszkańców Facece to zachowania spokoju. A co do frakcji Allied Facece Order: wasze dni są policzone."