GalNet RADIO

04.02.3302

Federacja rozpoczyna analizę zebranych szczątków

Cały zeszły tydzień setki pilotów szukało szczątków statku prezydenta Federacji o nazwie Starship One, który zaginął w maju 3301. Poszukiwania były zorganizowane przez dwie frakcje - Partnerów Azaleach, działających w imieniu Prezydenta Federacji Zacharego Hudsona oraz praktycznie nieznaną nikomu frakcję Daurtu Jet Comms PLC.

Dzisiaj Federacja ogłosiła, że otrzymała znaczące ilości odnalezionych w przestrzeni szczątków statków. Prezydent Hudson wyraził swoją satysfakcję:

"Chciałbym podziękować społeczności za tak entuzjastyczny udział w poszukiwaniu miejsca wiecznego spoczynku Starship One. Dostarczyliście tysiące ton szczątków do ośrodka badawczego Federacji w Leoniceno Orbital, i przeprowadzimy teraz szczegółowe badania widma optycznego. O ile chodzi o Dartu Jet Comms PLC, nie wiem czemu wykazują zainteresowanie odnalezieniem Starship One, ale chciałbym im przypomnieć, że mieszanie się w nasze interesy nie będzie mile widziane."

Pomimo, że Dartu Jet Comms PLC oferowało większe nagrody za szczątki to jednak ich oferta nie spotkała się z dużym odzewem, i można się spodziewać, że już więcej o motywach stojących za ich ofertą nie usłyszymy.