GalNet RADIO

04.08.3303

Połączona inicjatywa badawcza Superpotęg

W raportach z ostatnich kilku miesięcy mówiliśmy o kilku programach badawczych, które zajmują się tajemnicami otaczającymi Thargoidów. Federacja uruchomiła ośrodek badawczy na stacji w systemie HIP 17692 a niezależna organizacja Abroin Universal PLC niedawno zakończyła kampanię gromadzenia materiałów do budowy centrum badawczego w Plejadach.

Nie wszyscy jednak uważają, że te inicjatywy są najlepszym sposobem uzyskania potrzebnej wiedzy i coraz więcej głosów domaga się wspólnej inicjatywy superpotęg, która mogłaby połączyć uzyskane do tej pory informacje i wykorzystywać wspólne dostępne środki.

Ich życzenie się właśnie się spełnia. Na pośpiesznie zwołanej konferencji prasowej w systemie Sorbago profesor Alba Tesreau z Badawczej Rady Achenaru ogłosiła, że połączona grupa naukowców z Imperium, Federacji i Sojuszu utworzyła nową organizację o nazwie Aegis. Jej celem będzie zbieranie informacji o Thargoidach i koordynacja wszelkich przyszłych badań.

Professor Tesreau powiedziała:

“Bardzo doceniam efekty wszystkich dotychczasowych badań, ale uważam, że możemy osiągnąć o wiele więcej jeśli skoordynujemy nasze badania i zaczniemy działać razem. Dzięki temu znacznie szybciej uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dlatego właśnie powstało Aegis."


“Naturalnie zimna wojna pomiędzy Federacją i Imperium skomplikowała wysiłki do stworzenia tej organizacji, ale na szczęście pomimo antagonizmów między naszymi rządami istnieje też potrzeba kooperacji i dzielenia się wiedzą wśród społeczności naukowej."

Otrzymawszy znaczące środki od wszystkich trzech supermocarstw Aegis wkrótce uruchomi pierwszą stację badawczą w Mgławicy Plejad.