GalNet RADIO

05.07.3303

Autorytety komentują ostatnie znaleziska w Plejadach

Profesor Ishmael Palin, wiodący ksenobiolog naszej galaktyki skomentował odkrycie funkcjonującej technologi w strukturach Thargoidów odkrytych w okolicy jego bazy w Maia.

"To rewelacyjne odkrycie jest tak bardzo znaczące, ponieważ daje nam pewien wgląd w technologię Obcych ale też potwierdza dawno podejrzewany związek Thargoidów z Nieznanymi Sondami i Artefaktami. Niestety nadal nie znamy celu tych urządzeń. Rekonesans, obserwacja, kartografia? Nawet najnowsze odkrycia nie rzucają na to wytarczająco dużo światła."

W międzyczacie Ram Tah, inżynier prowadzący badania zaginionej cywilizacji Strażników skomentował raporty na temat interakcji między technologiami Strażników i Thargoidów:

“Fakt, że artefakty Strażników reagują w bliskości urządzenia Thargoidów sugeruje, że między tymi rasami nastąpił w przeszłości kontakt i pomimo. że wiemy tak mało o historii Thargoidów, to wydaje się to bardzo prawdopodobne. Agresywna natura reakcji technologii Thargoidów na artefakty strażników zdaje się wskazywać, że nie był to kontakt przebiegający pokojowo."