GalNet RADIO

16.06.3303

Thargoidzi wrócili!

Przez ostatnie kilka dni agencje informacyjne transmitują wiadomości, że tak zwane Nieznane Statki należą w rzeczywistości do Thargoidów, zgodnie ze spekulacjami wielu osób. Federal Times poświęciszy kilka dni na sprawdzanie źródeł i potwierdzanie opublikowa dogłębny raport wydarzeń które poprzedziły tą informację.

Wynika z niego, że profesor Ishmail Palin, wiodący autorytet badań ksenobiologicznych potwierdził pochodzenie statków porównując otrzymane niedawno dane ze starymi próbkami Thargoidów. Jego eksperymenty potwierdzają to nie pozostawiając żadnych wątpliwości.

Wkrótce potem dane uzyskane przez Palina zostały przejęte przez agentów Federacji, którzy planowali przewieźć je we wzmocnionym konwoju statków wojskowych, który jednakowoż został zaatakowany i zniszczony w drodze, a typ uszkodzeń mocno sugeruje, że ataku dokonali Thargoidzi.

Ten atak spowodował, że dane wyciekły i dostały się do sieci informacyjnych. Jednak zastosowane szyfrowanie nie pozwala jeszcze na ich wiarygodne odczytanie i Federal Times wstrzymał się z ich publikacją do czasu zweryfikowania treści.

W swojej publikacji Federal Times sugeruje, że Skorupiaki mogą być pochodzenia thargoidzkiego, biorąc pod uwagę, że zanotowano ich interakcję. Nic jednak nie potwierdza takiego pochodzenia w 
przypadku Nieznachych Sond i Nieznanych Artefaktów.

Nastroje społeczeństwa podsumował Kelvin Masters, niezależny dziennikarz, w swoim artykule dla agencji Rewired:

"Sprawdźcie książki historyczne, za każdym razem kiedy spotykaliśmy Thargoidów następował przelew krwi. Musimy przygotować się na najgorsze, przecież oni już zaatakowali i zniszczyli ludzkie statki. Jakie plany awaryjne mają przygotowane supermocarstwa? Co wiemy o możliwościach Thargoidów? Jakie mamy środki obronne? Czemu Federacja przejęła dane Palina? Czy chcieli uciszyć całą historię? Domagamy się odpowiedzi!"

Spodziewamy się, że przywódcy trzech superpotęg wydadzą oświadczenia wkrótce.