GalNet RADIO

20.06.3303

Supermocarstwa komentują powrót Thargoidów

Przywódcy trzech głównych potęg naszej galaktyki odpowiedzieli na potwierdzenie, że spotykane w systemie Maia i mgławicy Plejad statki należą do rasy Thargoidów.

Prezydent Federacji Zachary Hudson wydał typowe dla siebie bezpośrednie oświadczenie:

"Z początkiem roku powiedziałem, że wolę się przygotowywać na atak który nie nadzejdzie, niż być takim atakiem zaskoczony. Federacja nie była bezczynna. Przez miesiące powiększaliśmy zasoby naszej floty przygotowując się do tych wydarzeń. Niektórzy, jak na przykład Edmund Mahon, uważają to za bezcelowe. Być może pan Mahon nie czytał raportów z ataków Thargoidów na statki Federacji. Jeśli Thargoidzi chcą wojny to ją będą mieli."

Zwracając się do mediów z Pałacu Imperialnego na Capitolu, Imperator Arissa Lavigny-Duval powiedziała:

"Fakty są następujące: Thargoidzi posiadają statki bardzo wysokiej klasy, mają wyraźne związki ze strukturami organicznymi i posiadają możliwość zdalnego wyłączania naszych statków. Niektórzy uważają, że to powody do niepokoju. Ale proszę żebyście nie wpadali w panikę. Ludzkość przetrwała niezliczone wyzwania w przeszłości i stworzyła cywilizację rozciągającą się na setki systemów. Ludzkość zasługuje na kredyt zaufania."

Jako ostatni oświadczenie złożył premier Sojuszu Edmund Mahon:

"Musimy stawiać kolejne kroki z dużą ostrożnością. W przeciwieństwie do oświadczeń prezydenta Hudsona, nie ma dowodu, że Thargoidzi zaatakowali statki Federacji. Nie możemy zakładać, że są oni wrogo nastawieni. W oczywisty sposób są rasą inteligentną i wysoce rozwiniętą technologicznie rasą. Możemy się od nich bardzo wiele nauczyć."