GalNet RADIO

04.02.3303

Nowy raport od Children of Raxxla

Frakcja The Children of Raxxla, z siedzibą w systemie HR 6421, wydała analizę danych eksploracyjnych dostarczonych przez pilotów w listopadzie zeszłego roku.

Publikując raport ich rzecznik stwierdził:

" Musieliśmy przesiać ogromne ilości danycj, ale nasze analizy prowadzą do bardzo istotnych odkryć w Formidine Rift, Conflux i Hawking's Gap. Istnieją wskazówki, że miała miejsce tajna operacja w tych regionach w roku 3270. Jak do tej pory odnaleźliśmy wraki, boje radiolokacyjne i opuszczone bazy planetarne które pochodzą z tego okresu, część z nich zawiera zapiski dotyczące tych dziwnych misji."

"Wynika z nich, że flota wyruszyła ponad 30 lat temu aby zainstalować serię nadajników w tych systemach. Żaden ze statków nie powrócił do portu macierzystego. Misja najprawdopodobniej nosiła nazwę Dynasty Project. Cel misji nie jest jeszcze jasny, ale wygląda na bardzo szeroko zakrojone przedsięwzięcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę techniczne limity na tamte czasy, samo odbycie takiej podróży 30 lat temu trwało około roku."

Rzecznik zapytany czy uzyskane dane wskazują na brak zaangażowania Kahiny Loren w zamach na admirała Danteona Patreusa odpowiedział:

"Niestety nic nie rzuca światła na historię Salomé. Ale przed jej aresztowaniem twierdziła, że te trzy sektory są ważne. Uważamy, że dlatego została zamordowana".