GalNet RADIO

03.02.3303

Liderzy dyskutują o statku obcych.

Przywódcy trzech supermocarstw galaktycznych ponownie wypowiedzieli się w sprawie raportów dotyczących tajemniczego obcego statku kosmicznego.

Cesarz Arissa-Lavigny Duval, odpowiadając na niedawne oświadczenie Prezydenta Federacji Zacharego Hudson, powiedziała:

"Po raz kolejny, Prezydent Hudson pokazał nam swoją  prawdziwą twarz, on jest i zawsze będzie osobą dążącą do konfliktu. A ja powiem jeszcze raz głośno i wyraźnie: Na razie wiemy bardzo mało na ten temat i za wcześnie na jakiekolwiek ostateczne wnioski. Do dnia dzisiejszego nikt nie uzyskał żadnych wiarygodnych informacji na temat tych statków. Musimy być cierpliwi..."

Natychmiast po ukazaniu się oświadczenia przywódczyni Imperium odniósł się do niego Prezydent Hudson podczas swej przemowy na Marsie:

"Są tacy którzy uważają, że obcy już przeniknęli do Imperium. Wyssane z palca, powiecie? Może tak, a może nie. Jedno co jest pewne to to, że mamy do czynienia z niezwykle zaawansowaną technologicznie cywilizacją i nikt nie wie do czego są zdolni?"

Premier Sojuszu, Edmund Mahon nie wypowiedział się w tej elektryzującej wszystkich sprawie. Głos natomiast zabrała  była Prezydent Federacji - Jasmina Halsey, która obecnie jest jednym z najbardziej zaufanych doradców Mahon'a:

"Zrozumienie i współpraca. Takie muszą być podstawy naszego działania jako całej ludzkości. Musimy wyjść poza politykę partyjną i nie zważać na słupki poparcia. Tylko pracując razem możemy mieć nadzieję na uniknięcie rozlewu krwi."