GalNet RADIO

24.02.3303

Ekspedycja Dynasty - ostatnia baza odkryta!

Od czasu odkrycia niezarejestrowanych satelit nadających zaszyfrowane sygnały w trzech rejonach naszej galaktyki w listopadzie 3302, niezależni piloci prowadzą szeroko zakrojone poszukiwania opuszczonych baz na planetach wskazanych przez te satelity.

Gigantyczne zadanie przeszukania powierzchni planet (w niektórych przypadkach mówimy tu o powierzchni przekraczającej 200 milionów kilometrów kwadratowych) udało się zakończyć sukcesem dnia 23go lutego 3303 w którym to komandor Robbie Junior odnalazł ostatnią z baz, Conflux Alfa.

Odnalezione w bazach zapiski opowiadają nam historię ekspedycji Dynasty, wysłanej w roku 3270 w trzy owiane tajemnicą rejony, Conflux, Hawkig’s Gap i Formidine Rift. Po trwającej miesiące podróży niektóre z załóg rozmieszczały satelity niewiadomego przeznaczenia w pobliżu planet ziemiopodobnych. Obecnie niektórzy z odkrywców próbują zlokalizować jedną z takich satelit, w nadziei, że pomoże to rzucić światło na ich przeznaczenia.

Po raz pierwszy dokonano przeszukiwania planet na taką skalę, co doprowadziło do innych, niespodziewanych odkryć takich jak oznaczenie na mapach planety A 3 A w systemie PRU AESCS NC-M D7-192 aż dziewięciu skupisk różnych gejzerów, co obaliło niektóre dotychasowe poglądy geologiczne.


Dla serwisu Galnet PL – komandor Baton