GalNet RADIO

25.11.3302

Konwój więzienny zniszczony.

Transport skazańców został przechwycony podczas swojej drogi do placówki karnej Koontz Asylum i zniszczony w systemie Daibo. Wraki odnalezione w tym układzie zostały zidentyfikowane jako: Impeiral Cutter o nazwie "Diadem" oraz cztery statki typu Imperial Clipper zarejestrowane jako "Cypripedium"," Velum "," Monile' i "Vestimenta".

"Całkowicie zniszczenie", powiedział pilot, będącym jednym z pierwszych którzy dotarli na pogorzelisko odpowiadając na wezwanie pomocy. "Jak przybyłem na miejsce znalazłem tylko unoszące się szczątki, pośród nich były także wraki kapsuł ratunkowych. Ktoś chciał być całkowicie pewnym ,że nie będzie żadnych ocalałych. Nawet czarne skrzynki zostały zniszczone".

Otrzymaliśmy potwierdzenie, że konwój ten przewoził różnych skazańców: politycznych dysydentów, morderców i terrorystów. Pośród nich była niesławna Kahina Loren, niedawno uznana za winną próby zamachu na życie admirała Denton'a Patreus'a.

"Może to był akt miłosierdzia wobec niej ?", powiedział redaktor naczelny Imperial Citizen'a. "Na pewno lepsza szybka śmierć, niż los jaki ją czekał w Koontz Asylum."

Planowane zorganizowanie nabożeństwa w imieniu Loren w systemie Prism już teraz wywołuje gniewne reakcje. Gdy zapytano o to Księżniczkę Aisling Duval powiedziała: "Dobre słowo i nabożeństwo? Była mordercą skazanym prawomocnym wyrokiem sądu! Jej imię powinno zostać wymazane z historii!".