GalNet RADIO

04.11.3302

Atak na okręt flagowy admirała Patreusa


Naoczni świadkowie donoszą z systemu Eotienses o mającym miejsce ataku na okręt flagowy Imperial Freedom który jest trzonem floty admirała Dentona Patreusa. Interdyktor klasy Majestic został ciężko uszkodzony w trakcie ataku i salwował się sromotną ucieczką z pola bitwy.

Organizacja znana jako Children of Raxxla przyznała się do zorganizowania ataku. W wydanym oświadczeniu stwierdzili, że fiasko ich dyplomatycznych rozmów w sprawie losu Kahiny Loren, zwanej przez nich Salomé, zmusiło ich do bardziej radykalnych akcji.

Atak wydaje się być odpowiedzią na wyrok wydany na Loren w zeszłym tygodniu, na mocy którego została uznana winną. Zakłada się, że Kahina Loren była na pokładzie statku INV Imperial Freedom. Statki noszące oznakowania grupy Children of Raxxa po poważnym uszkodzeniu okrętu zbierały wystrzeliwane z niego kapsuły ratunkowe.

Rzecznik grupy powiedział, że "nie żywią urazy do Patreusa" i że "grupa ponosząca odpowiedzialność nadal ukrywa się w ciemnościach."

Siły bezpieczeństwa Imperium potępiły atak stwierdzając:

"Children of Raxxla pokazali swoje prawdziwe oblicze. Kahina Loren była znana jako osoba rozpalająca konflikty i ta grupa najwyraźniej ma zamiar iść w jej ślady."

Wynik potyczki osłabia ambicje admirała Patreusa, który właśnie wzmacnia flotę Imperialną budując okręty klasy Majestic, pokazując, że są one podatne na ataki dobrze zorganizowanych małych grup statków bojowych prowadzonych przez niezależnych pilotów.