GalNet RADIO

23.10.3302

Firma Metadrive zakupiona przez Sirius Corp.

Rada nadzorcza Metadrive Inc. ogłosiła dziś zakup firmy Metadrive Inc. przez korporację Sirius. Rosalina Merden, dyrektor rady nadzorczej Metadrive była wyraźnie zadowolona z tego faktu.
Na konferencji prasowej oświadczyła:

" Rada nadzorcza w pełni popiera wynik negocjacji i pewność jaką przynosi fakt zostania częścią korporacji Sirius. Dzięki temu będziemy nadal kontynuować postęp w badaniach."

Reporterzy zadawali pytania dotyczące trwającego audytu firmy Metadrive, oraz byli zainteresowani wiadomościami na temat zaginionego kilka tygodni temu pracownika Metadrive, Raana Corsena.

"Audyt zakończył się sukcesem, i wszystkie aktywa są w rękach korporacji Sirius", powiedziała Merden, "kontrakt Raana Corsena został zakończony przed przejęciem Metadrive.

Reprezentant Earth Defence Fleet stwierdził, że Raan Corsen zdołał uciec z rąk sił bezpieczeństwa korporacji Sirius, ale został zamordowany w systemie Alioth. Merden skomentowała to następująco: "Nie wiemy co pan Corsen robił w systemie Alioth, jako, że nie był już naszym pracownikiem to jego prywatna sprawa."

Po zakończeniu konferencji prasowej. która zostawiła wiele pytań otwartych, komandor MoonWeb z Earth Defence Fleet oświadczył:

"Według naszych informacji podczas pościgu statek Corsena rozbił się na planecie w systemie Alioth. Wypadek ten był obserwowany osobiście przez komandora Ashley Wilkinson, reprezentanta grupy Canon współpracującego z EDF."

"Nie mamy więcej informacji na temat wypadku, ale zapisaliśmy ostatnią transmisję jego statku, która bez wątpliwości wskazuje na winę korporacji Sirius."