GalNet RADIO

21.10.3302

Patreus podważa Traktat Londyński

Komentatorzy zareagowali dużym zdziwieniem i przerażeniem na wypowiedzi Admirała Denton'a Patreus'a dotyczące Traktatu Londyńskiego. Przemawiał on na Achenar z okazji otrzymania przez studentów swojego pierwszego tatuażu wojskowego. Porozumienie do którego odniósł się senator zostało podpisane w 3278, głównym jego postanowieniem było ograniczenie ilości posiadanych okrętów typu Capital-Ship w celu zapobieżenia ewentualnym wyścigu zbrojeń.

"Traktat ten został nam narzucony przez nadgorliwych i podstępnych federalnych prawników", powiedział Patreus. "Teraz jego postanowienia służą jedynie  ograniczaniu naszej zdolność do obrony. Nie mogę, i nie będę tego akceptować."

"Z dumą ogłaszam, że od tego momentu Imperium będzie budować tyle okrętów ile będzie potrzebować, i do diabła z tymi wszystkimi zakazami!"

Przedstawiciele Federacji szybko odnieśli się do słów Patreus'a, mówiąc, że takie działania będą mieć poważne konsekwencje. Ale rynki w systemach centralnych zareagowały pozytywnie na tą deklarację Patreusa. Potwierdzeniem tego są doniesienia wskazujące, że Imperium już zabezpieczyło kilka kontraktów na budową nowych jednostek.

Admirał Patreus wkrótce uda się do systemu Prism  by nadzorować proces Kahiny Loren.