GalNet RADIO

08.09.3302

W sprawie "statku Obcych"

Coraz więcej pilotów miało szansę zbadać osobiście tajemniczy wrak w Plejadach i spekulacje na temat tego czym jest zaczynają narastać. Wielu uważa, że to oznaka niedawej aktywności, a pewna ilość zaczyna mówić wręcz o inwazji Obcych. Większość zgadza się co do faktu, że wrak nie jest wytworem człowieka, ale nie są w stanie odpowiedzieć jak dawno temu i co go stworzyło. Wielu uważa, że jest to wrak statku Thargoidów, ale nie ma na to żadnych dowodów ani nawet poszlak.

Jeden z pilotów którzy odwiedzili to miejsce twierdzi:

"O ile wrak statku jest niewątpliwie warty zbadania to nie sądzę, żeby znajdował się tam od niedawna. Wrak nie wydziela żadnego promieniowania podczerwonego i wygląd skorodowanego kadłuba sugeruje, że znajduje się on tam od lat, a nawet wieków. Ciężko jest określić wiek czegoś na planecie bez atmosfery na podstawie prostej inspekcji wzrokowej, więc będzie potrzebna szczegółowa analiza. Myślę, że niedługo pokaże się tam Federacja lub Imperium i spróbują zagarnąć wrak dla siebie, więc powinniśmy działać szybko."

Coraz więcej pytań czeka na odpowiedzi: czym jest wrak, jak działał, po co został zbudowany i dlaczego jest w Plejadach? Niektórzy sugerują że ma on coś wspólnego z Nieznanymi Sondami, Artefaktami czy Skorupiakami, ale nie ma na to żadnych dowodów.

Komandor Cosby714