GalNet RADIO

31.08.3302

Tajemniczy wrak odnaleziony w Plejadach

Para niezależnych komanderów o imionach Noctrach i Ihazevich odkryła szczątki czegoś wyglądającego jak statek kosmiczny na księżycu 9a w systemie Pleiades Sector AB-W B2-4. Odkrycie jest kulminacją wydarzeń rozpoczętych 28-go sierpnia po ujawnieniu wiadomości o ukrytym skarbie przez tak zwany Gang Grangera, grupę łotrzyków prowadzoną przez znanego przemytnika i łowcę nagród Otto Grangera.

Granger przekazał zaszyfrowaną informację do galaktycznych mediów i to rozpoczęło klasyczną gorączkę złota. Po rozszyfrowaniu kolejnych wiadomości na stacjach pojawiały sie kolejne podpowiedzi.

Rozwiązanie tych zagadek doprowadziło pilotów do trzech członków gangu: Otto Grangera, Mahiny Dillon i Logana Khola. Po nawiązaniu komunikacji, osobnicy Ci oświadczyli, że dokonali odkrycia na galaktyczną skalę, ale odmówili podania szczegółów oraz lokacji znaleziska.

Aby podzielić się tymi informacjami każdy z nich zażądał dużych ilości pewnych towarów. Prośba Logana Khola o dostarczenie narkotyków została entuzjastycznie przyjęta przez niezależnych pilotów i w mniej niż 24 godziny dostarczyli wymaganych 6 milionów ton.

Zadowolony Khol podał kolejną część zagadki brzmiącą " szerokość geograficzna minus 26 na zimnym księżycu w Plejadach z literami AB w nazwie".

Gang planował stopniowo podawać kolejne podpowiedzi, co jednak wkrótce okazało się zbędne, bo w przeciągu kilku godzin komandorzy Noctrach i Ihazevich odkryli tajemniczy wrak.

Komentatorzy całej galaktyki szybko zaczęli publikować swoje opinie na temat tego niezwykłego odkrycia.

"Znam projekt każdego statku w przeciągu ostatnich 50 lat i większość jeszce starszych", powiedział Augustus Sym, imperialny weteran i oblatywacz statków z Achenaru, "ale nigdy nie widziałem czegoś takiego. Nie mam najmniejszych wątpliwości - to pojazd obcych".

Inni prezentują ostrożniejsze opinie, ale przyznają, że to na pewno ważne odkrycie.

Profesor Ishmael Palin, autorytet badań kseno-biologicznych powiedział:

"Zawsze jestem otwarty na możliwość istnienia pozaziemskiej inteligencji, i ten wrak może być pojazdem zbudowanym przez taką. Ale powstrzymam sie z wydawaniem dalszych opinii do czasu uzyskania konkretnych dowodów, albo do czasu kiedy będę mógł sam dokonać inspekcji wraku."