GalNet RADIO

05.05.3302

Daleki skok Jaques Station

Wyposażona w klastrowe silniki napędowe stacja Jaques Station jako jedyna w całej galaktyce może się swobodnie przemieszczać. Placówka należy i jest zarządzana przez cyborga znanego jako "Jaques". Ta konstrukcja typu Orbis przemierza przestrzeń przez ponad 40 lat, stając się w tym czasie czymś w rodzaju kulturalnej ikony. Teraz, po ponad czterech dekadach podróży, Jaques ma zamiar wykonać kolejny ambitny plan - daleki skok z Gliese 1269 do Beagle Point.

W oświadczeniu, Jaques wyjaśnić przyczyny podjęcia się takiego przedsięwzięcia.

"Zrozumcie, przemierzam już galaktykę przez czterdzieści lat z okładem, prawda jest taka, że po pewnym czasie nawet podróżowanie między gwiazdami zaczyna tracić swój urok. Pamiętajcie także że żyję już od kilku stuleci. Rzeczy które kiedyś wywoływały we mnie dużą ekscytację dzisiaj tak jakby ... tracą swój urok. Mam nadzieję że długodystansowe skoki ożywią moje wypalone emocje. "

Oczywiście, przemieszczanie całej stacji kosmicznej na takie odległości wymaga dużych ilości paliwa. Dlatego cyborg zwrócił się do słynnej organizacji niosącej pomoc zagubionym w przestrzeni: Szczurom Paliwowym z prośbą o pomoc. Ugrupowanie to natomiast zaapelowało do swoich członków i sympatyków, aby zapewnić wystarczający zapas paliwa do tego zadania. Obecnie są hojne nagrody dla wszystkich tych którzy wesprą operację.

Kampania rozpoczyna się 5 maja 3302 i będzie trwała przez okres jednego tygodnia. Jeśli ostateczny cel zostanie osiągnięty wcześniej niż planowano, kampania zostanie natychmiast zakończona.