GalNet RADIO

20.05.3302

Czy Diamentowe Żaby atakują handlowców ?

Komentator Radio Skvortsov niedawno poinformował, że ekstremiści z systemu Eravate atakują jednostki handlowe transportujące alkohol i inne legalne narkotyki do stacji Skvortsov Orbital. Dostawcy ze wszystkich stron galaktyki, zostali zaproszeni do systemu przez Diamentowe Żaby w celu zaopatrzenia w odpowiednią ilość potrzebnych używek na imprezę z okazji powrotu Ekspedycji Odległe Światy. Niestety ostatnie doniesienia jasno wskazują, że ekstremiści z Eravate nie są jedynymi, którzy dybią tam na handlowców.

Według tych nowych raportów, niektóre statki Diamentowych Żab także uczestniczą w aktach piractwa. Obecnie nie ma jednak dowodów, na to że przywódcy Żab lub ich wysoko postawieni piloci kierują tym niecnymi, przestępczymi atakami. Jednakże liczna grupa pilotów zgłosiła próby przechwyceń przez statki należące do Diamentowych.

Jeden z niezadowolonych dowódców twierdził, że został wielokrotnie wyciągnięty z supercriuse przez różne jednostki Diamentowych Żab. Pilot powiedział: "Te szalone osobniki ciągle mnie wyciągają, i to zaczyna być irytujące. Nie zrozumcie mnie źle, Diamentowe Żaby wydają się  być dobrymi ludźmi, a ja w dalszym ciągu będę dostarczał alkohol dla uczczenia tych dzielnych odkrywców. Ale oni naprawdę muszą zaprowadzić porządek w ich domu, muszą położyć kres tym rozbojom. To rzuca cień na całe przedsięwzięcie. "

Cmdr Virgil Kyle