GalNet RADIO

19.05.3302

Bitwa o Neits

"Eskortowaliśmy statek towarowy do Watson Settlement. Gdy byliśmy blisko punktu wyjścia z nadprzestrzeni, zostaliśmy przechwyceni przez parę statków Vulture. Kazali nam się zidentyfikować, ale nie poczekali na naszą odpowiedź i po prostu otworzyli do nas ogień. Ostrzał skupił się na transportowcu a następnie na moim skrzydłowym, mi rzutem na taśmę udało się pozostać przy życiu."

Ten raport pochodzi z systemu Neits, który w ciągu ostatnich 24 godzin stał się miejscem intensywnego konfliktu. Władze systemowe potwierdziły, że federalna organizacja znana jako Neits Jet Life Ltd rozesłała swoje statki po całym systemie, i nawet przy minimalnej prowokacji atakują one inne jednostki. Tymczasem imperialna frakcja GR 316 Silver Universal Group zmobilizowała swoje jednostki przeciw tej Federalnej ofensywie.

Układ Neits jest od dawna spornym terytorium, główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest jego położenie, znajduje się on pomiędzy przestrzeniami kontrolowanymi przez Imperium i Federację. System zawsze starał się utrzymać swoją niezależność, i przeciwstawiał się zapędom obu potęg. Niestety wielu ekspertów podejrzewa, że tylko kwestią czasu jest przejęcie tam władzy przez któreś z supermocarstw.

Do dnia dzisiejszego Federacja oraz Imperium nie wydały oficjalnego oświadczenie w tej sprawie, a Prezydent Zachary Hudson i Cesarz Arissa Lavigny-Duval milczą. Udało nam się dotrzeć do pewnego mieszkanieca systemu który z przyjemnością przedstawił swoją opinię na temat całej sytuacji:

"Nie jest tajemnicą, że ostatnio rosną napięcia między federalnymi i imperialnymi, myślę że konflikt wcześniej czy później wybuchnie na pełną skalę. Problemem w tym wszystkim jest to, że kiedy supermocarstwa zacząć wymieniać ciosy będzie dużo, bardzo dużo zniszczeń będących efektem ubocznym działań wojskowych. Do czasu aż ucichną działa, x Neits może niewiele zostać. "

Zarówno  Neits Jet Life Ltd oraz GR 316 Silver Universal Group obiecali nagrodzić pilotów, którzy wesprą ich działania. Obie frakcje 19 maja 3302 uruchomiły tygodniowe operacje skierowane na przejęcie kontrolę nad systemem .