GalNet RADIO

21.04.3302

Udana inicjatywa Sojuszu

Rzecznik Sojuszu ogłosiła że kampania budowy nowej placówki typu "outpost". spotkała się z pełnym poparciem społeczności galaktycznej. Rzecznik potwierdził, że dostarczono znaczne ilości robotyki, półprzewodników oraz autofabrykantów zostały dostarczone do Noti Dock. Pozwoliło to rozpocząć budowę nowej stacji.

Harlyn Tavistock, członek Zgromadzenia Sojuszu, który bezpośrednio nadzoruje kampanię wydała krótkie oświadczenie do mediów:

"Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie opinii publicznej, która okazałą się nieodzowną częścią sukcesu tej kampanii. Budowa nowej placówki ma się rozpocząć natychmiast. Wkrótce będziemy mieli nowy cenny obiekt w tym sektorze."

Jednak sukces kampanii został przyćmiony przez krytykę komentatorów Imperium oraz Federacji, którzy podają pod wątpliwość cel powstania tej stacji. Niektórzy pytali, czy Sojuszu specjalnie podtrzymuje "atmosferę zagrożenia" i wykorzysta tę placówkę do monitorowania aktywności Federacji i Imperium w tym rejonie ? Inni spekulują, że budowa tej stacji to pierwszy etap ekspansji Sojuszu.

Harlyn Tavistok nie skomentowała plotek.