GalNet RADIO

22.04.3302

Raport z działalności mocarstw

W tym tygodniu Prezydent Hudson otrzymał ogromne ilości raportów od agencji wywiadu z systemu Contien. Pomimo tych informacji federalne siły zbrojne zostały odwołane od działań w tym systemie. Powodem tego było odkrycie dużego konwoju dyplomatycznego Sojuszu działającego w układzie Kaukai.

Lider opozycji Felicia Winters nie była w stanie sfinalizować umów z obywatelami układów: HIP 50489 oraz Kappa. W rezultacie tych fiask cały "Program pomocy" został z kierowany do systemów Ch'iang Fei i LTT 5964.

System HR 4720 został oczyszczony z przestępczości przez szybkie i skuteczne działania Tarczy Sprawiedliwości. Prywatna flota bezpieczeństwa Cesarz Arissy Lavigny-Duval sprawuje obecnie nadzór nad 67 systemami gwiezdnymi.

Senator Torval w minionym tygodniu dodała zasoby systemu Candecama do swojego mocarstwa, ale na przyszłe siedem dni nie ma w planach żadnych ekspansywnych działań.

Księżniczka Aisling Duval zeszłym tygodniu odczuła znaczne osłabienie we wsparciu swojej frakcji co doprowadziło do zamieszek w systemach w Aluriates, Blod, Erisha, HIP 116710 i Karakasis.

Admirał Denton Patreus nie podpisała umowy na dostawy broni do systemu Medzistha. W najbliższych tygodniach, wielu jego zwolenników zapewne wesprze budowę nowego okręty klasy Majestic w systemie Mundjiga.

Sojuszu w zeszłym tygodniu znacznie poprawił swoje notowania gospodarcze, umożliwi to prawdopodobnie przywrócenie zerwanych wcześniej umów handlowych oraz stworzy możliwości ekspansji w przyszłym okresie. Dyplomaci Mahona poza układami niezależnymi starają się zabezpieczyć wyłączność umów handlowych z kilkom systemami federalnymi. Odpowiedzią na to ze strony korporacji przynależnych Federacji była blokada węzłów biznesowych. Systemy objęte działaniami dyplomatycznymi to: Akheilos, Aranbarahun, Beta Hydri, CD-27 5409, FAUST 3566, Gendalla, i Kaukai

Prezes Sirius Gov Li Yong-Rui nie był w stanie zdobyć wystarczającej ilości aktywów w systemie Chang-O i nie przyłączył go do przestrzeni kontrolowanej przez megakorporację. W przyszłym tygodniu nie planowane są żadne próby zwiększenia terytorium.

Oświecenie oferowane przez Utopię przyjęli mieszkańcy Anouphis oraz LP 708-253, zwiększyło to liczbę kluczowych systemów kontrolowanych przez Simguru Pranav'a Antal'a do 50.

Ugrupowania przestępcze wspierane przez Kumo Crew doprowadziły do brutalnych powstań w systemach: 7 Zeta-2 Lyrae, Dhanchu, HIP 103138 oraz San Guan. W związku z ostatnio mniejszym zainteresowaniem pozostałych mocarstw dotyczącym zbrodniczych działań Archon'a Delaine, jego kryminalne imperium rozciąga się na 46 układów gwiezdnych.

Cmdr.Corrigendum