GalNet RADIO

04.04.3302

Koalicja Graniczna


Koalicja Graniczna (Border Coalition) to unia pomniejszych frakcji na obrzeżach cywilizowanej przestrzeni. Powstała ona w celu ochrony systemów kontrolowanych przez jej członków  przed agresją gwiezdnych mocarstw. Pierwotnie koalicja została założona przez Mercs of Mikunn oraz Communism Interstellar, obecnie w jej szeregi wstępują kolejne ugrupowania. W swojej obecnej formie jest po prostu paktem obronnym i jakiekolwiek działania ofensywne zostaną podjęte w przypadku ataku na jego członka lub utraty terytorium.

Ostatnimi czasy siły Imperium znacznym zmniejszyły intensywność działań militarnych wymierzonych przeciw władcy piratów Archon'a Delaina. Zdecydowała się on wykorzystać tę chwilę spokoju i dokonał aneksji kilku światów granicznych. Pośród najechanych układów znalazł się Wadir, który pomimo zawziętych działań obrońców po tygodniu oblężenia dostał się pod okupację sił Kumo Crew.

Przejęcie systemu Wadir okazało się momentem przełomowym dla mieszkańców tego rejonu kosmosu. W związku z zagrożeniem ze strony Delain'a, jakie zawisło nad kolejnymi układami odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Border Coalition, którego wynikiem byo wstąpienie w jej szeregi ugrupowania The Winged Hussars. Obecnie unia może pochwalić się ok 700 pilotami.

-CMDR Lucifer Wolfgang