GalNet RADIO

31.03.3302

Kampania na dostawy meta-kompozytów zakończona

Pioneers Cooperative ogłosiło, że ​​niedawny apel o dostawy meta-kompozytów spotkał się z dużym wsparciem społeczności galaktycznej. Dostarczono tysiące ton tych materiałów i dzięki temu organizacja będzie mogła teraz rozpocząć produkcję ulepszonych modułów przeznaczonych do bezpiecznego transportu Tajemniczych Artefaktów. Rzecznik Pioneers Cooperative wydał krótkie oświadczenie:

"Biorąc pod uwagę ogólny niedobór meta-kompozytów, mieliśmy obawy, że może akcja może się nie powieść i nie otrzymamy ich wystarczającej ilości. Ale po raz kolejny galaktyczna społeczność stanęła na wysokości zadania i dzięki temu prace nad nowymi modułami mogą rozpocząć się już w tej chwili."
Tymczasem profesor Tantaga został poproszony komentarz w sprawie kosmoportów które doświadczają usterek związanych z artefaktami.

"W teorii, materiał odporny na działanie Tajemniczych Artefaktów  może być używany do napraw tych uszkodzeń i powrotu stacji do pełnej sprawności. Ale moim zdaniem nie ma sensu dalej zbierać kompozytów w tym celu. Teraz właściwym podejściem jest nie naprawa zaistniałych szkód lecz opracowanie materiału odpornego na destrukcyjne działania artefaktów."