GalNet RADIO

08.04.3302

Gratulacje dla uczestników ekspedycji Odległe Światy

 Z punktu widokowego odległego od Układu Słonecznego o 65 tysięcy lat świetlnych otrzymaliśmy transmisje dotyczącą ekspedycji Odległe Światy. Nadana przez komandora Salomé, wiadomość zawiera gratulacje dla komanderów Dr Kaii i Erimus za ich kolosalne osiągnięcie, oraz hołd dla setek innych pilotów, którzy wzieli udział.

"Ta podróż przyniosła nam bogactwo danych eksploracyjnych, zawierających niewątpliwie nowe istotne odkrycia na temat galaktyki w której żyjemy. Wzięcie udziału to był dla mnie honor ale i przyjemność i życzę wszystkim odkrywcom bezpiecznego powrotu do domu"

Początkowe analizy wskazują, że zostało odkrytych wiele nowych tras prowadzących między innymi do takich słynnych lokacji jak Beagle Point, Core, Formidine Rift i Norma Expanse. Te trasy zaczynają pokrywać skomplikowaną pajęczyną dotychczasową pustkę. Wraz z powszechnym aplauzem pojawiły się też głosy pragmatyków:

"Przebycie nieodkrytej do tej pory trasy to jedna rzecz, i za to należą się odkrywcom gratulacje", powiedział Karl Devene, szef Oddziału Astrokartografii na Mars High, "ale nikt nie powinien uważać tych terenów za nawet częściowo zmapowane. Na dzień dzisiejszy te dane to tylko kropla w morzu."