GalNet RADIO

24.04.3302

DLACZEGO POWINIENEŚ POMÓC KOALICJI GRANICZNEJ ZOSTAĆ POTĘGĄ?


Oryginalny tekst, autorstwa Walta Kermana: KLIK
Tłumaczenie: Cmdr Myr0n
Korekta: Cmdr Mathias Shallowgrave
Napisy do filmu Rise to Power: Cmdr DYoda
Banner: Cmdr Anukus
---

  


  Wprowadzenie:Powołanie The Border Coalition jest rezultatem ruchów prospołecznych, które uformowały się wokół wielu opuszczonych kolonii na obrzeżach znanej cywilizacji. Stopniowo doprowadziły one do utworzenia obecnego triumwiratu trzech różnych ideologii. Koalicja reprezentowana jest przez tymczasowego lidera znanego jako Diuk Tyberiusz z Mikunn, który patronuje wspólnym interesom zróżnicowanej populacji rejonów granicznych. W imieniu Border Coalition zobowiązał on się do przywrócenia ery rozwoju i odkryć na światach, które zostały osierocone przez dawnych władców.


Triumwirat Border Coalition:

Border Coalition składa się z trzech równorzędnych partnerów współpracujących na rzecz przerwania politycznej apatii i aktywizacji lokalnych władz.Tymczasowy lider - Diuk Tiberius z Mikunn:


Weteran armii imperialnej, obecnie wzięty polityk, człowiek pełen pomysłów i dobrych intencji, wynikających z jego empatii w stosunku do zwykłych obywateli. Płomienny mówca, trzeźwo stąpający po ziemi, mistrz perswazji. Jego charakterystyczny pełen charyzmy głos, jak żartuje się w kuluarach, potrafi nawet poruszyć gwiazdy na nieboskłonie. Nieustraszony w bitwach jak i w polityce ma zwyczaj poniewierać wszelką konwencję polityczną nierzadko sięgając po populistyczne i demagogiczne środki, czym wielokrotnie doprowadzał do konsternacji i nerwowości zagranicznych liderów, jednocześnie zjednując sobie tłumy lokalnych obywateli. Jego największą słabością ale też największą siłą jest zrozumienie i ogromna empatia dla zwykłego człowieka, w szczególności w stosunku do odkrywców i pionierów kolonizowania granic cywilizacji. Reprezentuje on Koalicję do momentu wybrania oficjalnych władz.


Jeśli interesuje cię sylwetka Diuka Tiberiusa zapoznaj się z niniejszym materiałem:


  Motto naszej Potęgi - Dla siebie i innych:


Wartością, która nas łączy jest pionierska pasja odkrywania i przesuwania granic. To dla tego właśnie wszystkie nasze trzy frakcje wyruszyły na kraniec znanego ludzkości świata, kierując się w stronę centrum galaktyki. Materiał wideo zaprezentowany wcześniej w doskonały sposób oddaje ducha naszych wspólnych wartości. Nie planujemy militarnych podbojów, nie szukamy wrogów, będziemy jednak bezwzględnie reagować na wszelkie przejawy agresywnych działań przeciwko kolonizatorom naszej koalicji. Jako jedna z potęg chcemy skupić się na utrzymywaniu pokoju wewnątrz granic, a bonusy naszej potęgi będą odzwierciedlać to co cenimy najbardziej. Ducha eksploracji, kultywację różnorodności w mniejszych społecznościach, a w przyszłości również dalszą kolonizację i rozwój.

Koalicja istniała na długo zanim pojawiły się obecne Potęgi. Nawet jeśli nie uda nam się osiągnąć sukcesu w nadchodzących zmaganiach Potęg, nie przestaniemy kontynuować naszej obecnej misji działań z użyciem BGS. Jako interesującą alternatywę pozostawiamy sobie również zbliżający się dodatek Freedom Fighters.


Jesteś częścią obecnej Potęgi? Zobacz dlaczego powinieneś nas wesprzeć:


Koalicja jest ruchem nastawionym na współpracę bez agresji. Ostatecznych środków będziemy używać wyłącznie do obrony naszych granic. Przegrana w wyścigu o utworzenie Potęgi nic dla nas nie zmieni i pozostaniemy tu gdzie jesteśmy. Wymagamy jedynie aby Federacja Pilotów uznała granice naszego terytorium. Bycie Potęgą ułatwiło by zdefiniowanie tychże granic, a w przypadku sporów terytorialnych mechanizmy odwetowe byłyby bardziej dostępne.

W chwili obecnej bardzo niewielka część naszego terytorium graniczy z obecnymi potęgami. W praktyce oznacza to, że potencjalne straty na rzecz innych będą znikome. W przypadku gdyby powstanie naszej Potęgi wpłynęło na terytoria innych grup, planujemy wprowadzenie działań kompensacyjnych poprzez obniżenie wartości fortyfikacji tych systemów. Żadna inna grupa nie zaproponowała takich rozwiązań, a dla nas jako ekspertów BGS nie jest to nic trudnego do przeprowadzenia.

Jeśli twoja obecna Potęga zdecyduje się wesprzeć Border Coalition, w przypadku zwycięstwa oferujemy gratyfikację w postaci obniżenia wartości fortyfikacji wybranych systemów waszej potęgi poprzez BGS.


Jesteś członkiem grupy graczy, a może nawet jej liderem? Oto dlaczego warto nas wesprzeć:


Poświęciliśmy mnóstwo środków i czasu zgłębiając tajemnice BGS, wykonaliśmy tysiące testów, opublikowaliśmy wiele prac na ten temat. Jeśli jeden z wielu udostępnionych przez nas poradników BGS (LINK) przyczynił się do sukcesu twojej grupy, prosimy wesprzyj naszą sprawę i pomóż nam dalej rozwijać tą wiedzę. Dzięki temu z bardzo dużym prawdopodobieństwem nasza potęga będzie miała najbardziej korzystne mechanizmy fortyfikacyjne w Powerplay. Kupiłeś Elite dla jej pionierskiego ducha? Lubisz koleżeństwo? Pragnęlibyśmy, aby Twoja grupa nie tylko nas wspierała, ale żeby do nas dołączyła! 


Czy grasz w Elite i nie utorzsamasz się z żadną Potęgą ani grupą? Oto dlaczego powinieneś do nas dołączyć:

Border Coalition i typ ludzi, których reprezentuje jest w zasadzie esencją tego co w Elite najlepsze. To właśnie chcieliśmy uchwycić w zaprezentowanym wideo. To jest również powód, dla którego autor niniejszego teksu, Walt Kerman, kupił ED. "Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem było wyruszenie w małym statku klasy Sindwinder i odnalezienie Mikunn. Mała stacja, 1196 mieszkańców i kilka kulek lodu. Potencjalna historia tych ludzi bardzo mnie zaintrygowała. Ta sama historia jest częścią naszej koalicji. Duch eksploracji, odkrywania i tworzenia czegoś od podstaw, tam gdzie nikt wcześniej nie dotarł, jest tym co definiuje wiele gier SF. To opowieści, które dzięki temu powstają (jak już zauważyłeś, ja uwielbiam takie opowieści). Elite w dalszym ciągu nie posiada mechanizmów umożliwiających kolonizację i terraforming. Wierzę natomiast, że prędzej czy później twórcy gry wprowadzą je do rozgrywki.

Tymczasem zapraszamy Ciebie abyś dołączył do nas na granicy znanej cywilizacji i pomógł tworzyć Potęgę, która dąży do rozwoju wspomnianych mechanizmów. Jeśli to jest powód, dla którego kupiłeś tę grę, ta potęga reprezentuje Ciebie. Dołącz do prospołecznych ruchów na rzecz wolności zewnętrznych kolonii!


I pamiętaj - wolności nie dostaje się za darmo: