GalNet RADIO

17.03.3302

Wilkes Orbital w potrzebie


Z reguły spokojna stacja Wilkes Orbital była w ostatnich tygodniach w centrum uwagi. Najpierw stacja była sercem kampanii w celu przepędzenia Gangu Niebieskiej Dłoni z pobliskiego systemu Orulas. Potem władze stacji ogłosiły że kapsuły ratunkowe, które zostały odzyskane w operacji, zawierała Profesora Ishmaela Palina i resztę jego zespołu badawczego. Teraz wygląda na to że większość odzyskanych z rąk przestępców, wliczając w to Profesora Palina, została zainfekowana odmianą wirusa Cerberus, zabójczego patogenu który uśmiercił miliony osób w poprzednim roku.

Gubernator Lawrence, główny administrator Wilkes Orbital, wygłosił oświadczenie medialne:

„Sytuacja jest na pewno poważna, ale należy zachować spokój. Obecnie choroba ogranicza się do tych którzy zostali uratowani z rąk Gangu Niebieskiej Dłoni, dlatego mamy spore szanse aby utrzymać to pod kontrolą. Słusznym zadaniem jest wyleczenie chorych.”

Gubernator Lawrence został zapytany o to co zamierza zrobić:

„To nowa odmiana plagi Cerberus, której nigdy nie widzieliśmy. Ale wygląda na to że Ceremonialna Herbata Heike, użyta do wyeliminowania oryginalnego szczepu wirusa, również jest efektywna przeciwko tej wersji choroby. Dlatego wystosowałem otwarte zamówienie na Ceremonialną Herbatę Heike którą mamy zamiar wyleczyć zainfekowanych. Nadwyżka Herbaty będzie zmagazynowana w oczekiwaniu na dalsze wybuchy epidemii, aczkolwiek powinienem zaznaczyć że taki scenariusz jest niezwykle mało prawdopodobny.”

Apel o Ceremonialną Herbatę Heike rozpoczyna się 17 Marca i potrwa jeden tydzień.