GalNet RADIO

26.03.3302

Wilkes Orbital zakończyło kampanię społecznościową

Zarząd Wilkes Orbital ogłosił że apel o dostarczanie Ceremonial Heike Tea zakończył się dużym sukcesem. O dostarczanie herbatki zaapelowano po tym jak badania wykazały, że osoby uratowane z rąk Gangu Niebieskiej Ręki są zarażone odmianą wirusa Cerberus.
Społeczność galaktyki stanęła na wysokości zadania i dostarczyła bardzo duże ilości potrzebnego towaru. Gubernator Lawrence, zarządca stacji oświadczył mediom:

"Dzięki szerokiemu odzewowi niezależnych pilotów, możemy teraz rozpocząć leczenie tych zarażonych wirusem. Nadmiarowe ilości herbatki z Heike zostaną umieszczone w bezpiecznych magazynach i będą mogły być wykorzystane w przypadku ponownego pojawienia się epidemii."

Od czasu pierwszych wiadomości o nowym szczepie wirusa, padało wiele pytań o to jak profesor Palin i jego koledzy zostali zarażeni patogenem. Drusus Kane, ordynator oddziału chorób zakaźnych Imperialnego Szpitala w Achenarze wyraził swoją opinię:

"Szanse. żeby te wszystkie osoby zostały przypadkowo zarażone są minimalne. Sądzę, że porywacze celowo zarazili profesora i jego kolegów aby rozprzestrzenić chorobę po jak największej części galaktyki. Na nasze szczęście ich plan tym razem się nie powiódł."