GalNet RADIO

26.03.3302

Dostarczanie meta-kompozytów do Obsidian Orbital

Profesor Ishmael Palin zaszokował personel medyczny na Wilkes Orbital powracając do pracy w kilka godzin po otrzymaniu antydotum. Według lekarza opiekującego się profesorem, chciał on jak najszybciej porozmawiać z Lea Tantaga, chemikiem molekularnym, który niedawno stworzył materiał zdolny zablokować mechanizm odbudowy w meta-kompozytach. Rozmowa tych dwóch autorytetów zaowocowała następującym oświadczeniem:

"Znaczenie przełomowego odkrycia profesora Tantagi jest jasne: już wkrótce będziemy mogli bezpiecznie transportować i przechowywać nieznane artefakty. Potrzebne są nam teraz większe ilości meta-kompozytów aby wyprodukować odkryty materiał."

Korporacja bazująca w systemie Maia zaoferowała się pomóc inicjatywie produkując materiał odporny na artefakty, o ile tylko wystarczające ilości meta-kompozytów zostaną dostaczone. Materiał po wyprodukowaniu będzie użyty do zbudowania specjalnych modułów statkowych pozwalających transportować artefakty.

Pioneer's Cooperative zaapelowało o dostarczanie meta-kompozytów do Obsidian Orbital i zaoferowało sowite nagrody dla wszystkich którzy wezmą udział. Operacja rozpoczęła się 24 marca i potrwa przez tydzień,