GalNet RADIO

05.02.3302

Boom gospodarczy w husarskich systemach
Jak wynika z wielu sondaży przeprowadzonych wśród ludności systemów, które do tej pory przejęła Skrzydlata Husaria, w sektorach opanowanych przez tę frakcję znacząco poprawił się poziom stopy życiowej i bezpieczeństwo szlaków handlowych. Piloci, latający pod husarską banderą, w ostatnich miesiącach w takim stopniu zaangażowali się w działania handlowe, górnicze i militarne, że spowodowało to niespotykany jak dotąd przepływ zarówno dóbr materialnych, jak i pieniędzy, pomiędzy sektorami należącymi do potomków starożytnego ludu polskiego.

Dzięki temu nastąpił ogromny wzrost inwestycji i operacji biznesowych przeprowadzanych przez szybko bogacące się lokalne społeczności, a co za tym idzie, boom gospodarczy. Korporacje, które szukają pilotów do wykonywania zadań związanych z handlem i górnictwem, mogą sobie dzięki temu pozwolić na większe niż zwykle wynagrodzenia za misje z Bulletin Board we wszystkich husarskich stacjach orbitalnych. Zanotowano również wzrost samej ilości dostępnych misji tego typu.

"Szlaki gwiezdne pomiędzy HR 8444, Jarojinanh, Asture i Jaarn są tak bezpieczne, że dostaliśmy dziesięć razy więcej zamówień na nasze produkty, niż zwykle. Nie wyrabiamy z produkcją i na gwałt potrzebujemy rzadkich minerałów i metali. Painite, palladium, platyna... Wskaźniki podaży wystrzeliły przez sufit i osiągnęły nadświetlną, że tak powiem. Znany wszystkim filantrop, Cmdr Baton, co tydzień zamawia nową żaglówkę. Teraz może wreszcie będziemy mogli wyrobić się na czas z dostawami dla tego hulaki.", powiedział szeroko uśmiechnięty, ale pragnący zachować anonimowość pracownik jednej z korporacji zajmującej się produkcją komponentów do budowy luksusowych jachtów i żaglówek próżniowych.

"Żywność, broń, technologia, narkotyki - kupujemy wszystko i to hurtowo, ale płacimy jak za detal!" z entuzjazmem oznajmił w lokalnej holowizji jeden z drobnych przedsiębiorców w Maskelyne Vision. "Ludzie, to jest kurwa raj na ziemi! Znaczy, w kosmosie! W stacji! Nieważne, wiecie, o co chodzi", dodał (co prawda nieoficjalnie, ale nasze mikrofony wychwycą wszystko).

Husarze wiadomości te przyjęli z dumą i radością. Wielu z nich zaczęło wracać do frakcyjnych systemów i korzystać z dobrodziejstw boomu gospodarczego, zanim ten się skończy. A skończy się na pewno, prędzej czy później. Prawa ekonomii są przecież niezmienne od tysięcy lat.


Cmdr Mathias Shallowgrave
Glanet News PL