GalNet RADIO

01.09.3301

Utopia: Społeczność czy sekta?

Wizja Utopi Simguru Pranav'a Antal'a błyskawicznie rozprzestrzenia się po galaktyce. Z najnowszych badań wynika, że 91,8 miliarda ludzi przyłączyło się do tego ruchu, i wszystko wskazuje na to że ta liczba nadal będzie wzrastać. Wielu przyciąga wysoki standard życia jaki oferuje to eksperymentalne techno-ugrupowanie, a także idea lepszego społeczeństwa.

Ale czy wszystko jest tym czy się wydaje? Kilku byłych utopistów, którzy proszą o anonimowość przekazali nam swoje dosyć niepokojące zeznania. Pewien młody człowiek powiedział: "Moja siostra i ja mieszkaliśmy na peryferyjnym świecie Federacji. Życie  na granicy jest trudne, więc pojechaliśmy do Utopii by znaleźć dobrą pracę. Na początku wszystko było wspaniałe - mieliśmy pracę, bezpłatne zakwaterowanie - ale potem moja siostra dostała stanowisko asystentki lokalnego nadzorcy. Tam odkryła że Oni porywają ludzi, przetrzymują w zamknięciu i ich przesłuchują, tylko dlatego że niektórzy nie zgadzając się z mądrościami Antal'a Wszystko to bardzo przypomina sektę... a teraz nie wiem, gdzie jest moja siostra i czy kiedykolwiek ją jeszcze zobaczę. "

Kiedy jeden ze starszych adiutantów Antal'a został zapytany o te oskarżenia odpowiedział wyraźnie zszokowany: "Simguru Antal nigdy nie zaakceptuje takich praktyk. To fałszywe oskarżenia, mające na celu zdyskredytowanie Utopii. Rozpowszechniają je ci którzy nie osiągnęli oświecenia. Goście są mile widziani, każdy kiedy tylko chce może zobaczyć nasze archiwum SIM i w ten sposób zobaczyć jak naprawdę wygląda pielgrzyma. "

Commander Stateira "Starcloak" Eleshenar

Regulus Observer | Interstellar Press