GalNet RADIO

01.09.3301

Czy Core Dynamics ma coś wspólnego ze śmiercią wiceprezydenta?

Kolejna szokująca rewelacja opublikowana dziś przez Federal Times pokazuje możliwe połączenia między członkiem rady nadzorczej Core Dynamics a śmiercią wiceprezydenta Nigela Smeatona. Pierwsze opisuje wywiad z 28go stycznia z kongresmenem Georgem Fallside, który jako jeden z pierwszych wiedział o śmierci prezydenta. Fallside odmówił komentarza, ale ogólnie wiadomo że jest członkiem rady nadzorczej CD i kilku innych dużych firm zbrojeniowych.

Bardziej obciążające były dowody dotyczące jednego członka załogi Starship One, inżyniera Nicka Barona, który przedtem pracował w Core Dynamics. Federal Times opublikowało wyciągi z jego kont bankowych, które były częścią plików wysłaną po śmierci Elaine Boyd.

Podczas prób prześledzenia operacji na tych kontach jedna okazała się pochodzić z podstawionej spółki z którą był związany kongresman Fallside. Biorąc pod uwagę, że dostęp do takich informacji nie był prosty, można założyć, że Boyd uzyskała je korzystając z kodów autoryzacyjnych agentki Monroe.

Zapytany o dzisiejszy artykuł naczelny redaktor Financial Times odpowiedział:

"Wydaje się, że miała tu miejsce konspiracja na wielu poziomach.Wierzymy, że katastrofa liniowca Antares wiele lat temu mogła nie być zwykłym wypadkiem. Kiedy wiceprezydent badał sprawę śmierci jego krewnego, musiał odkryć niektóre z tych detali i został zamordowany, Ten sam los spotkał naszą reporterkę pannę Elaine Boyd. Nadal nie mamy pewności jak ta sprawa się potoczy, nasi reporterzy kontynuują dochodzenie. Federal Times zawsze dociera do sedna sprawy i także w tym przypadku prawda ujrzy światło dzienne"