GalNet RADIO

13.09.3301

Rozpoczynają się badania nad nieznanymi artefaktami

W Federacji rozpoczął się dziś program badań dziwnych obiektów znalezionych w kilku systemach, między innym Tanmark i HIP 102128. Projekt prowadzi profesor Ishmael Palin, wcześniej pracujący w Homeland Scientific Council.

Pierwszy z obiektów został odkryty kilka miesięcy temu, a kolejne w następujących tygodniach. Odkrywcy artefaktów twierdzą, że są to pozostałości form biologicznych, składających się ze sferycznego elementu połączonego z cylindrycznymi kapsułami. Niektórzy nawet twierdzą, że ten obiekt to forma życia.

Oprócz nietypowej struktury, obiekty, nazywane powszenie "nieznanymi artefaktami" lub "anomalous extraterestial object - AEO" przez profesora Palina i jego zespół - mają moc zniszczenia pobliskiej maszynerii, ale nie jest pewne jak to przebiega. To sprawiło duże problemy przy transporcie obiektów, jako że uszkadzają one w znacznym stopniu ładownie oraz przylegające do niej moduły statku w którym są umieszczone.

Naturalnie takie znalezisko wywołało falę spekulacji, jako że wszystkie przesłanki wskazują na obcą formę życia. Profesor Palin odmówił wciągnięcia się w dyskusję, ale oświadczył:

"Odkrycie tego rodzaju jest niezwykle interesujące dla nauki, i jestem niezmiernie szczęśliwy, że powierzono mi prowadzenie tego projektu. Było by przedwczesne abym spekulował na temat ich pochodzenia lub celu. Mogę zapewnić, że ja i moi współpracownicy poddamy obiekty rygorystycznym badaniom w najbliższych tygodniach i mamy nadzieję jak najszybciej się podzielić odkryciami ze wspólnotą naukową"