GalNet RADIO

12.09.3301

Wojna z Piratami przyczyną kryzysu emigracyjnego.

Minął już ponad miesiąc od początku Wojny z Piratami w  Pegasi, tygodnie walk miały katastrofalny wpływ na mieszkańców  całego sektora. Mała fala emigracji przeistoczyła się w istny potop, każdego dnia tysiące ludzi opuszczają ten niebezpieczny rejon. Przez taką ilość uchodźców warunki na stacjach orbitalnych znacznie się pogorszyły. Stacje nie były przygotowane na taką masę ludzi czekających na odprawę i odlot. Przeciążone transporty, często latające bez eskorty a nawet bez odpowiednich systemów obronnych to częsty widok w sektorze Pagasi.

Dla emigrantów celem tych desperackich wysiłków są światy  Imperium, które niestety również nie są przygotowane na przyjęcie tylu ludzi. Systemy takie jak He Xians, Xuanebuth i Pharacani przeżywają największy napływ przybyszów uciekających przed wojną. Wielu uchodźców gdy już dotrze do przestrzeni Imperium natychmiast starają się zdobyć obywatelstwo i tym samym ochronę Cesarskiej Marynarki Wojennej. Niektórzy z nich gotowi są nawet podpisać kontrakt czyniący ich Imperialnymi Niewolnikami, oni zrobią niemal wszystko byle tylko nie znaleźć się pod wpływami Kumo Crew.

Operacja wymierzona w siły Archon'a Delaine trwa już siedem tygodni, obywatele światów dotkniętych działaniami zbrojnymi zadają sobie pytanie, czy koniec konfliktu jest już naprawdę bliski? Ostatnio miała miejsce istotna zmiana na froncie, ten wydający się kluczowy zwrot taktyczny był możliwy dzięki wspólnym działaniom pilotów Imperium i Sirius. Wkrótce się okaże, czy kryzys emigracyjny skomplikuje te wysiłki, oraz czy nie będzie miał on negatywnego wpływu na poparcie działań wojennych przez systemy do których kierują się uchodźcy.

Cmdr. Quade