GalNet RADIO

20.09.3301

Federalny program badawczy zakończony

Zaczęły pojawiać się raporty o zakończeniu programu badawczego nad nieznanymi artefaktami. Inauguracja projektu miała miejsce zaledwie tydzień temu.

Według źródła z Fort Harrison gdzie program miał swoje laboratoria, badania zostały nagle przerwane przez gubernator stacji Aoishe Quaid. Najwyraźniej Quaid rozkazała szefowi projektu, profesorowi Ishamaelowi Palin natychmiast przerwać badania. Powody jej decyzji nie są znane, ale nie sądzi się, żeby były spowodowane troską o bezpieczeństwo publiczne.

Inne źródło z Fort Harrison, które poprosiło o anonimowość powiedziało:

"Szczerze to nie sądzę, żeby decyzja wyszła od Quaida, myślę, że uległa ona naciskom zewnętrznym. Początkowo była ona bardzo entuzjastycznie nastawiona do badań i miała bardzo dużo szacunku dla profesora Palina, więc ta nagła zmiana wydaje się bardzo dziwna. Pytanie brzmi kto ją zmusił do zamknięcia projektu i dlaczego?"

Artefakty poddane badaniom były opisane jako quasi-organiczne i zdolne to przesyłania danych o swojej lokalizacji na długie dystanse. Ich odkrycie było powszechnie uważane z najważniejsze wydarzenie naukowe dziesięciolecia, i zakończenie programu niewątliwie wywoła mocną reakcję ze strony środowiska naukowego.

Profesor Palin odmówił komentarza na temat decyzji gubernator Quaid.