GalNet RADIO

19.10.3303

Odnaleziono kolejne bazy INRA

Odnaleziono kolejne bazy Intergalactic Naval Reserve Arm w systemach centralnych bańki.

Znalezione w nich zapisy rzuciły dodatkowe światło na działalność INRA i wskazały na fakt, że grzyb mykoidowy, który był przyczyną zniszczenia Thargoidów w roku 3100, był przypadkowym produktem stworzonym w trakcie badań.

Zapisy wskazują także, że mykoid był testowany na żywych Thargoidach, odkrycie, które wzburzyło opinię publiczną.

Cytat pochodzący bezpośrednio z logów znalezionych w bazach INRA:

"Wiem, że niektórzy mnie potępią za wzięcie udziału w tym projekcie. Niech tak będzie. Nie żałuję tego. Thargoidzi rozumieją tylko jedną rzecz: zniszczenie. Nie przestaną, dopóki ostatni z nas nie zamieni się w popiół. Stworzyliśmy broń, która może powstrzymać tą katastrofę - naszym obowiązkiem jest ją użyć."

Inni pracownicy tej organizacji, włącznie z badaczem, którego praca doprowadziła do stworzenia mykoidu widzieli rzecz inaczej:

"Dla społeczeństwa INRA jest symbolem współpracy między mocarstwami i pokazem tego jak wiele możemy osiągnąć jeśli odłożymy na bok niezgodę. Być może tak się to właśnie zaczęło, ale teraz wygląda to całkiem inaczej. Liczy się tylko postęp, bez względu na cenę - wszystkie nasze najgorsze cechy używanie przez nie odpowiadającą przed nikim organizację, skupioną tylko na tworzeniu coraz potężniejszych broni."

Komentarze na te tematy są różne, niektórzy widzą akcję INRA jako bardzo nieetyczna, a inni uważają, że były one proporcjonalną odpowiedzą na zagrożenie ludzkości.

Senator Imperium Nestor Cartesius powiedział:

"Jest prawdą, że operacje INRA były tajne, ale nie pracowała ona nad niczym czego powinniśmy się wstydzić i nie widzę powodu dla którego by ich nie można odtajnić. INRA osiągnęła sukces w zadaniu dla któego została stworzona. Najważniejszym pytaniem dla mnie jest to, czy możemy tą wiedzę wykorzystać teraz do walki z powracającymi Thargoidami."