GalNet RADIO

01.05.3303

Komandor Salomé nie żyje


Komandor Salomé, była senator Imperium i pozbawiona przywilejów lady Kahina Tijani Loren nie żyje.

Została zamordowana 29 kwietnia 3303 podczas ataku na jej statek przez znanego przestępcę komandora Harrego Pottera.

Podczas wydarzeń z tego dnia, gdzie jak teraz wiemy starała się dotrzeć do systemu Tionisla aby ujawnić ważne informacje udało jej się przebyć 600 lat świetlnych. Jej Imperial Clipper znajdował się pod ciągłym atakiem wrogich statków i pomimo epickich wysiłków jej i pilotów ochrony nie udało jej się osiągnąć celu. Zanim komandor Harry Poter zadał jej ostateczny cios jej statek poniósł wiele uszkodzeń na wskutek ataków innych pilotów i awaryjnego wyskakiwania z super cruise. Wszystkie dostępne na statku moduły naprawcze AFMU zostały zużyte. Zużyła też wszelkie dostępne materiały do syntezy paliwa napędu FSD.
Dzieliło ją tylko 6 skoków od stacji, która zapewniła by jej bezpieczeństwo, ale komador Salomé już ich nigdy nie dokona.
Po jej śmierci w centrum dowodzenia operacją zapadła cisza, a potem szum ludzkich emocji, gniew, obietnice zemsty, płacz, ale nic już nie zdoła jej zawrócić z ostatniej drogi.

Wysiłki ponad tysięcy pilotów nie poszły jednak na marne, do celu dotarło jej trzech towarzyszy -
Tsu Annabelle Singh, Raan Corsen i Yuri Nakamura dotarli do Tionisli i zdołali przekazać pewną część wiadomości niesioną przez Salomé.

Galaktyka od dziś będzie już trochę inna, czy lepsza, to zależy tylko od nas.

na podstawie Drew Wagar Blog, dla GalnetPL - komandor Baton