GalNet RADIO

20.05.3303

Halsey organizuje protest anty-wojenny

Była prezydent Federacji Jasmina Halsey zwołała publiczną demonstracje wczoraj w systemie Alioth aby zaprotestować przeciwko trwającemu konfliktowi militarnemu między Imperium a Federacją.

Ponad 30 tysięcy obywateli wzięło udział w trwającym kilka godzin wiecu który odbył się na jednym z głównych placów Nerach City na planecie Argent's Claim.

Wielu znanych aktywistów zwróciło się ze swoimi przemówieniami do zgromadzonych rzeszy, jednak zauważono też nieobecność pierwszego ministra Sojuszu, Edmunda Mahona. Polityczni komentatorzy szybko wskazali jednak na fakt, że taki protest nie mógłby się odbyć bez jego wiedzy, czy wręcz pozwolenia.

Przemawiając do ludzi Halsey powiedziała:

Jak napisał jeden z historyków 20-go wieku, "przyczyny każdej z wojen należy się doszukiwać w ekonomii". Ten konflikt nie ma nic wspólnego z wolnością, czy swobodami, jest on spowodowany walką o surowce. Myślę, że już wystarczająco wiele osób oddało życie, aby bogacze Imperium i Federacji mogli sobie jeszcze bardziej napchać kieszenie.


Zwracam się teraz bezpośrednio do prezydenta Zacharego Hudsona i Imperatota Arissy-Duval: Nie jest jeszcze za późno, żeby posłuchać głosu rozsądku!

Ani Imperium ani Federacja nie odpowiedziały na oświadczenie Halsley.