GalNet RADIO

08.04.3303

Wiadomość z sektora Col 70

Stacje nasłuchowe umieszczone w przestrzeni imperialnej i federacyjnej wykryły słaby sygnał nadchodzący z sektora Col 70.

Wiadomość nie jest kompletna ale wydaje się opisywać jakiś punkt spotkania. W mięczyczasie służby wywiadowcze dwój superpotęg potwierdziły, że w sektorze Col 70 trwa ostatnio ożywiona wymiana zaszyfrowanych wiadomości, kodu których jak na razie nie udało się złamać.

"Coś dużego szykuje się w tamtej okolicy" powiedział anonimowy oficer wywiadu Imperium, "myślimy, że to może być Ona."


Za Komandor Salomé, Tsu Annabelle Singhem i Raan Corsenem, zostały wydane listy gończe, ale wszyscy nadal pozostają na wolności. W ostatnich dniach podniesiono nagrodę  dziesięciokrotnie z pół miliona na pięć milionów w przypadku Salomé i po dwa miliony za pozostałych dwóch pilotów. Rzecznik Imperium ponowił prośbę o nie podejmowanie prób komunikacji z tymi przestępcami i zalecił otwieranie ognia bez ostrzeżenia.

Wywiad Imperium wysłał także list gończy za Komandorem Yuri Nakamura, określanym nazwą kodową "Conformist Oboe XX", w którym oferowana jest nagroda dwóch milionów.


(Burza mózgów zorganizowana przez niezależnych pilotów rozszyfrowała anagram Conformist Oboe XX jako Microsoft Xbox One - przyp. tłumacza)