GalNet RADIO

24.03.3303

Sprawcy napadu w Danielle's Progress zidentyfikowani!

Trzech z pięciu napastników biorących udział w niedawnej zuchwałej kradzieży meta-kompozytów na stacji Danielle's Progress zostało zidentyfikowanych dzięki wnikliwej analizie nagrań z kamer bezpieczeństwa.

Niezwykle zaskakujący jest fakt, że jedną z nich jest Kahina Tijani Loren znana także jako Komandor Salomé. Loren otrzymała w zeszłym roku wyrok dożywotniego więzienia za usiłowanie zabójstwa admirała Dentona Patreusa, ale przewożący ją konwój został zaatakowany i zniszczony w drodze do Azylu Koontz i domniewywano, że i ona tam zginęła.

Odpowiadając na te wiadomości Służby Imperialne natychmiast wydały list gończy na Salomé w wysokości pół miliona kredytów.

W międzyczasie Księżniczka Aisling Duval wydała krótkie oświadczenie: "Komandor Salomé okryła się hańbą jako senator i została skazana za morderstwo. Jej śladami zawsze postępuje przemoc i leży w interesie publicznym, żeby została jak najszybciej zatrzymana. Proszę wszystkich pilotów lojalnych wobec Imperium, aby opowiedzieli się po stronie sprawiedliwości."

Wspólnikami Salomé okazali się były pracownik firmy MetaDrive Raan Corsen (uważany podobnie jak Loren za zmarłego) i były młody pracownik Sojuszu Tsu Annabelle Singh. Imperium także za nimi wysłało listy gończe opiewające na znaczne sumy.

Imperialne Służby Wojskowe wydały następującą poradę dla osób pragnących wziąć udział w pogoni za przestępcami: "Należy ich uważać za uzbrojonych i bardzo niebezpiecznych. Nie należy się z nimi komunikować. Strzelajcie bez ostrzeżenia. Nagranie wizualne zniszczenia ich statku będzie wystarczało do wypłacenia nagrody."

Nieznana jest lokacja Salomé ale uważa się, że opuściła centralne światy zamieszkałej bańki.