GalNet RADIO

10.02.3303

Intrygujące zapisy z ekspedycji ujrzały światło dzienne

10. lutego 3303

Zostały ujawnione zapisy tajemniczej ekspedycji, która miała za zadanie odnalezienie ruin zaginionej cywilizacji Strażników.

Zapis w postaci personalnych notatek wskazuje na to, że ekspedycja była prowadzona przez znanego ksenobiologa profesora Melville, który zaginął kilka miesięcy temu.

Ujawinienie go przyciągnęło bardzo dużo uwagi, więc przytaczamy go w całości poniżej:


13. stycznia 3303

"Nie będę tak po prostu siedział i czekał na informacje które zechce przekazywać ten samozwańczy naukowiec Ram Tah"

To są słowa profesora Melville. Chciał się dowiedzieć jak najwięcej o Strażnikach, może nawet odpowiedzieć na pytanie skąd przybyli. Wyruszyliśmy więc w drogę, mając tylko nadzieję, że profesor ma rację, kiedy nas zapewniał, że ma informacje dzięki którym znajdziemy więcej ruin.
O tym gdzie lecimy wiedział tylko on i pilot, tak jakby się obawiali, że ktoś ukradnie im odkrycie. Całymi dniami skanowaliśmy pustynne planetoidy, wypatrując czegoś na powierzchni.

Profesor powtarzał cały czas swoją małą mantrę: "Ksenobiologia się zmieni. Dni przeszukiwania rubieży z małą nadzieją na sukces są już poza nami, znalazłem Klucz."

Ale ja nie jestem archeologiem, profesor Melville jest dla mnie tylko środkiem do celu, jestem w tym wszystkim dla kasy.


24. stycznia 3303


Dzisiaj dostaliśmy nowe wiadomości, najwyraźniej Ram Tah odnalazł jakieś nowe ruiny. Profesor tylko zakpił: "Resztki odkryte przez amatora, możecie mi ufać, że to my pokażemy światu co to jest prawdziwe odkrycie".

Zaufanie, interesująca sprawa. Dlaczego mamy ufać komuś, kto nie ufa nam? Być może on ma racje, kiedy rozmawiał z pilotem rzuciłem okiem na jego zapiski, nie lubię być trzymany w ciemnościach.

Melville myśli, że wkoło nas znajdują się setki takich miejsc.  Jego hipoteza twierdzi, że Strażnicy zamieszkiwali teren o wielkości podobnej do naszego obecnego bąbla, ale z jakichś powodów musieli go opuścić. Wierzy, że może odnaleźć ten będący miejscem pochodzenia Strażników rejon.

Strażnicy najprawdopodobniej byli olbrzymią cywilizacją, z setkami albo i tysiącami takich miejsc, w naszym zakątku galaktyki. Podobieństwa tych ruin, które odnaleźliśmy przypominają to w jaki sposób my budujemy nasze struktury, w końcu jak wiele stacji Coriolis mamy w naszych rejonach?2. lutego 3303


Melville uważa, że system Synuefe XR-H D11-102 jest swojego rodzaju ostatnią kolonią, od którego kolejne struktury pojawieją się w grupach, których ilość stopniowo się zwiększa. Odkryliśmy jedną taką na kilka dni przed odnalezieniem lokacji z unikalną architekturą. Jak do tej pory odnaleźliśmy trzy struktury w każdym z następujących systemów Synuefe LY-I b42-2, Synuefe NL-N c23-4 i Synuefe TP-F b44-0.

Jak na razie spotykamy trzy różne typy ruin, większość których z innym ułożeniem monolitów. Melvill uważa, że każdy z typów pełnił odmienną funkcję. Uważa też, że Strażnicy byli dominującą rasą w tym rejonie. Ale nie jest zadowolony z dotychczasowych odkryć i chce szukać dalej.

Czy kiedykolwiek wrócimy?

8. lutego 3303

To już nie jest statek badawczy, to więzienie. Wszystkie metody komunikacji zostały odłączone, Melville ma wyłączną kontrolę nad statkiem. Jego obsesja jest naszą zgubą.

Wysyłam te nagrania w nadziei, że ktoś je znajdzie i przyleci nam na pomoc, choć nadzieja na to jest bardzo mała....