GalNet RADIO

19.01.3303

Korporacja Syriusz bierze się za rozpracowanie UA - misja społ.

Z OSTATNIEJ CHWILI - Korporacja Syriusz otrzymała pomoc na niespotykaną skalę i akcja została zakończona sukcesem już na drugi dzień.Jak powszechnie wiadomo Nieznane Artefakty (Unknow Artifacts) posiadają właściwość pozyskiwania materiałów z ich bezpośredniego otoczenia jako część skomplikowanego systemu samo-naprawy. Niestety ma to katastrofalny wpływ na rzeczone otoczaenie czyli przewożące je statki czy pomieszczenia w których są magazynowane.

Najbardziej zagrożone przez ten fenomen są stacje kosmiczne, z których wiele musiało zawiesić swoje usługi z powodu uszkodzeń powodowanych przez Nieznane Artefakty. Zawrotne sumy oferowane na czarnych rynkach za sprzedaż Nieznanych Artefaktów powodują ich nagromadzanie i w rezultacie problemy. Możliwa jest naprawa uszkodzonych modułów za pomocą meta-kompozytów, ale są one trudne do zdobycia co czyni tą operację wyjątkowo trudną.

Wczorajsze oświadczenie Korporacji Syriusz wskazuje na to, że zamierza się ona zmierzyć z tym problemem sponsorując nowe badania. Celem projektu jest wyprodukowanie materiałów bardziej odpornych na uszkodzenia Nieznanymi Atrefaktami poprzez dodanie specyficznych składników.

Wraz z uruchomieniem programu Korporacja Sirius złożyła otwarte zamówienie na unknown fragments, untypical shield scans i aberrant shield pattern analysis za które będzie dobrze płacić po dostarczeniu do Cormac Hub w systemie Procyon.

Kampania rozpoczęła się 19-go stycznia 3303 i potrwa przez dwa tygodnie o ile wymagane ilości nie zostaną zdobyte wcześniej.