GalNet RADIO

12.01.3303

Konflikt w Parun - misje społ

Już od kilku tygodni zapadła cisza na temat konfliktu między Imperium a Federacją, po wielu miesiącach potyczek między superpotęgami. Ostatnim incydentem który odnotowaliśmy było starcie pomiędzy frakcjami Pleiades Resource Enterprise i Ant Hill Mob w listopadzie zeszłego roku, po którym nastąpił dłuższy okres spokoju.

Niestety konflikt wydaje się rozpalać na nowo. Wywiad w systemie Parun donosi, że związana z Imprerium frakcja Laksmii Jet Power Industries prowadzi akcję przemucania sporych ilości broni osobistych, materiałów wybuchowych i pancerzy na stację Underwood Port. Najprawdopodobniej ma to pozwolić agentom imperialnym znajdującym się w systemie na przeprowadzanie partyzanckich ataków wycelowanych w kontrolującą system frakcję Independents of Parun.

Po tym jak plan został ujawniony Independents of Parun wydało listy gończe na wszelkie statki frakcji Laksmii Jet Power Industries operujące w systemie w nadziei na udaremnienie ich planów. Obie strony konfliktu obiecały sowicie wynagrodzić tych, którzy zaoferują się pomóc.

Operacje rozpoczęły się 12-go stycznie 3303 i potrwają przez tydzień o ile któraś ze stron nie osiągnie sukcesu wcześniej, co zakończy obie operacje.